Listopad 2007

Madona životopis

19. listopadu 2007 v 19:52 Madona
Madona životopis
Madonna se narodila jako Madonna Louise Ciccone 16.srpna roku 1958 v městečku Bay City u Detroitu ve státě Michigan v USA. Její otec Silvio má italské kořeny a matka Madonna pochází z francouzské části Kanady. Madonna, pokřtěná jako Veronica, je třetí z celkem osmi dětí, má dva starší bratry, dva mladší bratry a tři sestry. Madonnin otec pracoval jako inženýr u firmy Chrysler a maminka byla ženou v domácnosti. Dětem rodiny Cicconeových se dostávalo přísné katolické výchovy. V Madonniných pěti letech ji zasáhla zásadní tragédie, její matka zemřela na rakovinu prsu. Madonna pak jako nejstarší dcera se s rostoucím věkem musela zhostit domácích povinností. Další ránu po smrti maminky ji zasadil otec, když se znovu oženil s domácí hospodyní, kterou se nikdy Madonna nenaučila mít ráda.

Cicconeovi se odstěhovali později do Rochestru, kde Madonna v roce 1976 odmaturovala. Získala stipendium na Michiganské univerzitě, kde tři semestry studovala balet. Zde se také poprvé potkala se Stevem Brayem, budoucím spoluautorem několika jejích velkých světových hitů. Její učitel baletu Christopher Flynn Madonnu často brával s sebou do gay barů, kde spolu protancovali celé noci a Madonna se tak rozhodla po tanec jako svou uměleckou doménu, se kterou dobude svět.

V roce 1978 začíná Madonnina pohádková cesta za slávou, když pouze s pětatřiceti dolary v kapse přesídlila do New Yorku. Živila se, jak se dalo. Prodávala třeba v Dunkin' Donuts nebo dělala servírku. Učila se také hrát na kytaru a na bicí. Roku 1979 dostala nabídku odletět do Paříže a učinkovat jako doprovodná vokalistka jednoho disco zpěváka jménem Patrick Hernandez, což ji ale vůbec neuspokojovalo, a tak se vrátila po šesti měsících zpět do USA, kde začala s bratry Edem a Danem Gilroyovými psát písničky a založili spolu skupinu The Breakfast Club, od které odešla záhy pro neshody v hudební produkci. Potom se Madonna potkala znovu se Stevenem Brayem a spolu prošli mnoha skupinami včetně nejznámější Emmy. I když se rozpadla nakonec i ta, oba spolu pracovali i nadále.

Během této nejisté doby se snažila Madonna uživit jako modelka pro akty studentů umění a pózovala i pro časopisy Playboy a Penthouse, které jí nabídly mnohem více než další z jejích krátkých brigád jako třeba práce u Burger King. Prý také jen pro peníze se Madonna objevuje v roce 1980 ve filmu Johna Lewickiho A Certain Sacrifice.
hudební oblasti se Madonna se Stevem Brayem orientovala na rozšiřující se taneční hudbu spíše než na rock, kvůli čemuž také byli nuceni opustit Emmy. Rok 1981 strávila Madonna vystupováním se svými písněmi po klubech, kde se snažila potkat lidi z hudebního průmyslu, kteří by jí pomohli ke smlouvě s nahrávací společností. Byly to kluby třeba jako legendární Roxy nebo Danceteria, kde Madonnu poznal Mark Kamins, kterému předala Madonna pásek s nahrávkami, které splodili spolu s Brayem. Jedním ze songů byl i budoucí první singl Everybody. Kamins přehrál skladby v klubu a přítomní byly unešeni. Stejně tak i prezident Sire Records Seymour Stein, který byl toho času v nemocnici, ale nechal si Madonnu pozvat. Ta ho tak ohromila, že smlouva byla nevyhnutelná a v roce 1982 byl na světě první singl Everybody, který ačkoliv nebyl mnoho prodáván, stal se velkým hitem po diskotékách. V červenci 1983 následuje první album s názvem prostě jen Madonna, pro které sama napsala několik písní.

Již od samých začátků to kromě Madonniny hudby byla i její image, co na ni tolik upozorňovalo. V dobách svých začátků vsadila na look zlobivé holky z ulice, jejíž hlavními módními doplňky byly nepostradatelné velké kruhové náušnice a náramky a mašle všeho druhu. Často chodila Madonna také ověšená kříži, které se staly jejími talismany z dob dětství. V tehdejších mladých dívkách vyvolala Madonna svou image takové nadšení, že se pro wannabies, které se jí chtěly co nejvíce podobat, otevírala i speciání obchodní oddělení s hadříky a tretkami, které napodobovaly ty Madonniny.

A krátce po prvním albu, je tu první opravdový film, Desperately Seeking Susan, kde dostala příležitost si po boku Rosanny Arquette zahrát prakticky sama sebe a dostatečně se tak realizovat i na filmovém plátně.
Následoval veleúspěch spojený s albem a singlem Like A Virgin v roce 1984. Desku produkoval Nile Rodgers. Madonniným manažerem se v té době stává Freddy DeMann, bývalý manažer Michaela Jacksona. Následovalo první turné po Americe a vystoupení se třemi skladbami na benefičním koncertě Live Aid. V roce 1985 přišly Playboy a Penthouse s Madonninými starými fotografiemi. Všichni se báli, že to zničí její kariéru, ale ta byla rozjetá natolik, že ji již nic nemohlo ohrozit.

V den svých 27. narozenin se Madonna na pláži Malibu v Californii provdala za herce Seana Penna, se kterým se seznámila během natáčení videoklipu Material Girl. Fotografové snažící se zachytit novomanžele za každou cenu i z vrtulníků rozzlobili vždy agresivního Seana natolik, že v pláži před domem napsal do písku ohromnými písmeny "Fuck off".

V roce 1986 natáčeli společný film Shanghai Surprice a Madonna po první velké změně image s krátkými světlými vlasy vydává své další veleúspěšné album True Blue. Deska produkovaná se Stevenem Brayem a Patrikem Leonardem se stala jedničkou v osmadvaceti zemích světa najednou.

Následovalo světové turné v roce 1987 a stejnojmenný film a soundtrack k němu Who's That Girl. Ačkoliv Madonniny filmy pravidelně propadají, skladby k nim se stávají se samozřejmostí Madonně vlastní hity číslo 1. První éra kariéry královny popu byla téže roku završena prvním výběrovým albem You Can Dance s remixy oblíbených tanečních hitů.

Příští rok 1988 nebylo o Madonně téměř slyšet. Turné a celá dosavadní dráha byly pro ní příliš vyčerpávající. Objevila se jen na Broadwayi ve hře Speed The Plow a opět ne jako blondýnka, ale jako černovláska.

Na jaře 1989 tu byla nová Madonna. Rozvedená, ale silnější a odhodlanější než kdykoliv předtím. Album Like A Prayer, produkované opět pány Brayem a Leonardem, označované mnohými za jedno z nejlepších bylo plné náboženských, rodinných a citových motivů. Ačkoliv za více či méně provokativní byla označována většina Madonniných videoklipů, tak to, co se stalo s Like A Prayer, nemělo obdoby. Mravný příběh bojující proti předsudkům zůstal zcela nepochopen a označován za rouhačský, protože byl plný provokativních záběrů. Pepsi dokonce zrušila z obav o pověst s Madonnou smlouvu, podle které měla sponzorovat její nastávající turné oplátkou za reklamní šot pro limonádu. Oproti tomu druhý videoklip k této desce Express Yourself zase naopak šokoval svou sexualitou
Rok 1990 byl také plný nových projektů. Madonna se po boku Warrena Beattyho objevila ve filmu Dick Tracy v roli Breathless Mahoney. Natočila k němu soundtrackové album, kam se dostal téměř jen náhodou i Madonnin nejúspěšnější singl Vogue, který produkoval Shep Pettibone, jenž Madonniny skladby do té doby jen remixoval. Následovalo ohromující světové turné, beznadějně vyprodaná hudebně divadelní šou nazvaná Blond Ambition, během kterého vznikal i dokumentární film pro všechny, kdo se chtěli podívat do soukromí nejslavnější zpěvačky všech dob. Premiéru měl o rok později na filmovém festivalu v Cannes. Během turné si odskočila na předávání cen hudební stanice MTV zazpívat Vogue oblečená jako Marie Antoinetta a ukázala všem divákům, co nosí renezanční dámy pod šaty. Závěrem roku, který znamenal vrchol v Madonnině kariéře, Madonna vydala také album svých největších hitů The Immaculate Collection se dvěma novými skladbami. Videoklip k první z nich Justify My Love je jakýmsi krátkým černobílým lehce erotickým filmečkem, který byl vydán jako historicky první videosingl.

V roce 1991 se Madonna dostavila na předávání Oskarů po boku Michaela Jacksona a její píseň k filmu Dick Tracy Sooner Or Later získala Oscara. V roce 1992 napsala Madonna další hit This Used To Be My Playground pro film o Americké dívčí baseballové lize, ve kterém hrála spolu s Tomem Hanksem a Geenou Davis.
Pojem Madonny jako sexsymbolu byl vystupňován v roce 1992. Jako překvapení se objevila coby modelka na přehlídce Jean-Paula Gaultiera a v odvážném modelu ukázala všem svou hruď. V říjnu 1992 nejen že vydává album s příznačným názvem Erotica, ale i fotografickou knihu Sex o svých erotických fantaziích. Videoklip Erotica připomíná reklamu na erotický salónek a televize ho odmítly vysílat. Album, které produkoval spoluautor hitu Vogue Shep Pettibone, se v přesexované době setkalo s nezájmem a oproti jiným deskám totálně propadlo a stalo se tak Madonniným dodnes velmi podceněným uměleckým počinem. Ještě více než v Sexu nebo na desce, odhalila Madonna ve filmu Body Of Evidence, soudním dramatu, které opět beznadějně propadl. Po neúspěšném roce se Madonna vydala na úspěšné turné The Girlie Show. Ačkoliv bylo také plné erotiky, bylo to více než popové koncertní turné, spíše kabaretní představení, ve kterém všechny skladby získaly nový zajímavý kabát.
Rok 1992 není však ve znamení jen Madonny bohyně sexu, ale i Madonny obchodnice. Uzavřela totiž šedesátimilionovou smlouvu s Time Warner Inc., mateřskou společností Sire Records, smlouvu na vlastní multimediální společnost Maverick věnující se hudební, televizní a filmové produkci a v jejím čele vstala jako generální ředitelka. Zároveň v té době prodloužila smlouvu na své desky na dalších sedm let s tím, že jí náleží pět milionů za album a 20% z každého prodaného nosiče.

Po zasloužené přestávce po turné následovalo zhodnocení uplynulého období, které vyústilo roku 1994 v další razantní změnu vzhledu, vystupování i hudebního směru. Ačkoliv novou desku začala Madonna připravovat opět s Shepem Pettibonem, vše nakonec dopadlo úplně jinak. Na Bedtime Stories později začali pracovat takové osobnosti jako Dallas Austin, Nellee Hooper nebo Babyface a vzniklo příjemné album připomínající hip hop a rnb.

V této době se také již definitivně chystalo natáčení muzikálu Evita podle známé rockové opery. Madonna si na roli dělala zálusk a byla ochotná pro ni udělat cokoliv. Napsala velmi emocionální dopis režisérovi Alanu Parkerovi, kde mu detailně vylíčila své důvody, proč ona jediná může roli hrát, a postava manželky argentinského diktátora a miláčka lidu byla její.
V trvající snaze působit jako seriozní umělkyně vydala Madonna v roce 1995 sbírku svých nejlepších balad a romantických melodií s názvem Something To Remember a natočila pro něj i tři zcela nové songy. Rock 1996 byl pak ve znamení natáčení Evity v Maďarsku, Anglii nebo hlavně v Argentině, kde byly štáb a obzvlášť Madonna vystaveni častým útokům Argentinců, kteří brali film jako znesvěcení jejich hrdinky. Během filmování se Madonna dověděla, že je těhotná se svým osobním trenérem Carlosem Leonem a rozhodla se po několika dřívějších potratech dítě si nechat, protože touhu po miminku dávala poslední dobou stále více najevo. Během filmování těhotenství Madonna tajila, ale když skončilo, byla mluvčí Liz Rosenberg pověřena oznámit situaci světu a 14.října porodila Madonna dceru Lourdes Maria Ciccone Leon. Na premiéru snímku v Los Angeles přišla Madonna v doprovodu přítele Carlose. Evita se stala filmovým trhákem. Získala mnoho nominací na cenu Zlatý globus, kterou si dokonce odnesla domů i Madonna. Nominace na Oscara se však k překvapení všech Madonna nedočkala. Sošku získala jen skladba You Must Love Me.
Po práci na Evitě chtěla Madonna opět produkovat svoji osobní hudbu. Na její práci se odrazilo mateřství a v roce 1998 byla vydána deska Ray Of Light, nejosobnější deska produkovaná Williamem Orbitem je označovaná kritikou za nejlepší dílo popové královny. Úspěch se dostavil i v podobě mnoha cen MTV a dokonce poprvé za Madonninu kariéru i celkem čtyři ceny Grammy včetně té za nejlepší album z šesti nominací. Přicházejí i zprávy o novém světovém turné, ale následuje odvolání odůvodněné Madonninou snahou věnovat se více dceři, což jí fanoušci rádi odpustí. V době raného mateřství se Madonna začíná zajímat i o východní nauky, učí se Kabbalu a cvičí jógu. V letech 1999 a 2001 Madonna vydala dva soundtrackové singly Beautiful Stranger a American Pie pro svůj další opět neúspěšný film The Next Best Thing.

S blížícím se rokem 2000 se začly objevovat v novinách spekulace, že Madonna se sblížila s mladým britským filmovým režisérem jménem Guy Ritchie, kterého Madonně představila Stingova manželka Trudy. A v únoru je již vztah oficiální a oba se velmi milují. Že by Madonna našla po letech toho pravého muže svého srdce? Během roku dokončuje Madonna své další album a v březnu přichází šok: Madonna je tři měsíce těhotná.

Natáčení desky Music s Orbitem a nově i Mirwasiem Ahmadzaiem bylo poznamenáno nepříjemnou komplikací, kdy několik týdnů před zveřejněním titulní skladby se dostala po ukradení přímo ze studia ve formátu mp3 na internet. Madonna a její vydavatelská společnost Warner Bros. pak podnikají právní kroky k postihu serverů s programy na sdílení mp3 jako třeba Napster.

11. srpna se Madonně a Guyovi narodil syn Rocco Ritchie, tři týdny před očekávaným porodem. Říkalo se, že oba, matka a syn, byly v ohrožení života, ale oficiálně bylo prý vše v pořádku. Oba se brzy zotavili a slavná maminka je připravená v plné síle na vydání alba Music. Album je jako předcházející deska opět megaúspěšné a v USA se od dob Like A Prayer vyšplhalo na 1.místo albové hitparády. Stejně tak si vedl i singl Music, který byl v USA prvním hitem číslo 1 po šesti letech. V rámci propagace uspořádala Madonna dva minikoncerty v New Yorku a v Londýně, kde zazpívala pět písniček z nové desky. Vstupenky se nedaly nikde koupit, pouze vyhrát v soutěžích. Byla to po sedmi letech první příležitost vidět Madonnu zpívat živě, a tak se u překupníků dalo dostat ke vstupence za částku tří tisíc amerických dolarů. Londýnský koncert bylo pak možno sledovat online na internetu a překonán byl i rekord v takovémto živém přenášení koncertu internetem. Ke konci roku si 22.prosince 2000 řekli Madonna a Guy své ano ve skotském Scibo Castle. Fotografové byli jako šílení, aby sehnali nějaké obrázky ze svatby, ale pár nesvolil. Rok 2001 pak zaznamenal první spolupráci novomanželů, když Guy režíroval Madonnin videoklip k remixu What It Feels Like For A Girl z posledního alba. Ačkoliv to byl klípek spíše vtipný než brutální, byl na hudebních kanálech zakázán. Proto byl opět vydán na videosinglu.

V dubnu bylo po dlouhém osmiletém čekání oznámeno světové turné The Drowned World Tour, kde Madonna zazpívala zejména písničky z posledních alb, hrála na kytaru a vůbec dělala věci, které nikdy zatím na jevišti nepředvedla. K překvapení všech se turné věnovalo jen Evropě a Severní Americe, což značně zklamalo fanoušky v Asii, Austrálii a Jižní Americe. Koncem roku následovalo vydání dalšího výběrového alba s názvem GHV2 (Greatest Hits, Volume 2), na kterém čekalo fanoušky velké zklamání z nepřítomnosti novinkových skladeb.

V roce 2002 se Madonna podruhé objevila v divadle, tentokrát ve hře Up For Grabs, a následoval druhý společný projekt s manželem Guyem, pod jehož vedením hrála ve filmu Swept Away. Ačkoliv byly Ritchieovy filmy vždy poměrně úspěšné, podle Madonniny tradice, tento katastrofálně neuspěl. Ke konci roku pak natočila Madonna úvodní skladbu k filmu o agentu Jamesi Bondovi s názvem Die Another Day, která byla doprovázena zvěstmi o připravovaném dalším albu. To spatřilo světlo světa na jaře 2003 a nese název American Life. Videoklip k pilotnímu singlu, kde se objevil i napodobitel prezidenta George Bushe jr., reaguje na válečné tažení USA proti tzv. teroristickým státům západní Asie. Plný válečných scén byl několikrát sestříhán a nakonec zcela stažen někde ještě před samotnou premiérou.

Další sen se Madonniným fanouškům splnil v roce 2004, kdy po mnoha zvěstech bylo oznámeno další světové turné Re-Invention. A Madonna splnila sen snad každému, zpívala své největší hity jako třeba Like A Prayer, Vogue, Deeper And Deeper, Music a samozřejmě i Holiday, jež nevynechala zatím na žádném ze svých koncertů. Rok byl však poznamenán i soudními spory s Warner Music, kteří údajně neplnili smlouvu s Maverick Records a nevěnovali se propagaci jeho umělců, mezi které patří třeba Alanis Morisette nebo The Prodigy. Vše skončilo tím, že Madonna svůj podíl v Maverick Records prodala Warner Music.

A jako opravdový workoholik, hned po skončení turné se Madonna pouští do práce na svém dalším albu. Jmenuje se Confessions On A Dancefloor a je plné taneční hudby. Hlavním producentem je Stuart Price, hudební reřisér Madonniných předchozích turné. Deska debutovala na prvních příčkách hitparád po celém světě včetně U.S.A. a Velké Británie. Na dnešní poměry se prodává skvěle - předběhla už alba American Life i Erotica. S novým albem zaznamenal změnu i Madonnin management. Madonniným manažerem se stává její partner z Mavericku Guy Oseary. Podporovat novou desku se v létě 2006 se Madonna vydá opět na světovém turné.

Rihanna fotky a něco oní

18. listopadu 2007 v 16:57
Rihanna, celým jménem Rihanna Robyn Fenty -hvězda R´n´B a soulové scény, se narodila na Barbadosu v roce 1987. Nejdříve pracovala jako modelka vyhrávala různé soutěže krásy, ale chtěla taky dokázat že umí i něco jiného než se předvádět na molu a tak zkusila hudební scénu.
Jako teenager zpívala svým kamarádům a rodině jen pro zábavu.
Jednoho dne ji její kamarád představil hudebnímu producentovi Evanu Rogersovi, v New Yorku.
Rogers byl velmi překvapen jaký velký talent se v Rihanně ukrývá.
Nahrál s Rihannou demo s 20 songy, hitem Pon de replay,které pak všechny poslal
do vydavatelství Def Jam Records. A vyšlo to. Její singl Pon de replay obletěl rádia
celých Spojených států. Stejné úspěchy slavilo i její album Music of the sun,které bylo vydáno 30.srpna 2005.
Rihanna prohlásila,že se nechala inspirovat interprety jako například: Alicia Keys,Beyoncé
a Mariah Carey. Její album zní především ve stylu R´n´B, hip hopu a soulu.
Její první velký hit Pon de Replay se rychle vyskákal na druhé místo v amerických hitparádách a na 15. místo v Kanadě. Zrodila se nová R´n´B Star. Nyní je na prodejních pultech její album A Girl Like Me které obsahuje hit SOS a ten se stal hitem číslo jedna!

Simpsonovi

18. listopadu 2007 v 16:35 Filmy
Ahoj řeknu vám něco o rodině Simpsonových. Simpsonovic rodina se skláda:Maggie = batole, Bart = školák propadá asi ze všech předmětů a jezdí na skatebordu, Lisa = školačka je to největší šprtka ze třídy, hraje na saxofon, čte ráda knihy a je vegetariánka, Homer je otcem Lisi, Maggie a Barta. Rád chodí do hospody k Očkovi a pije pivo Duff. Marge je matkou Lisi, Barta a Maggie a je manželkou Homera.rodina14.jpgcelá Simpsonovic rodina.
znovu celá Simpsonovic rodina
Maggie na skatebordu.
Lisa se svým saxofonem.
Celá Simpsonovic rodina v černém.S cizím chlapem za křeslem.
Zde nidko není
Celá Simpsonovic rodina se svým psem,kočkou, dědou a nejlepším kamarádem.....TELEVIZÍ

Piráti z Karibiku na konci světa4

18. listopadu 2007 v 16:07 Filmy
BarbossaBarbossaBarbossaAt World´s EndTia DalmaJackJackNorrington a BeckettJack a Cotton s papouskemPiratesJackJack a BarbossaSao-Feng,Liz a BarbossaTia Dalma a BarbossaWill a posádkaNo proste vsichni no...=)WillJackWill a Sao-FengJack,Gibbs,Will a LizWillPintel a RagettiBarbossaElizabethAt World´s EndJackLod?JackJackJackElizabethSparrow a JonesElizabethWill a ElizabethWill a ElizabethLodJackovy ociLodBitva?!Zacina se tvorit vyr...Jack SparrowBeckettJackLodBarbossa a JackBarbossa s posádkouJack SparrowBeckett a JonesNekdo z Vychodo-indicky spolecno…Davey Jones s posádkouLord Cutler BeckettJack SparrowBoj?!Jack SparrowNejaka lod...Jack SparrowWill a ElizabethJack SparrowNeaky vodopad ci výr?Lod vzhuru nohama?!Tia Dalma a WillElizabeth...Jackuv kompasLodNa mořiPosterPosterPosterPosterPoster

Piráti z Karibiku na konci světa3

18. listopadu 2007 v 16:06 Filmy
//<![CDATA[ //]]>Piráti z Karibiku Prokletí černé perly2

18. listopadu 2007 v 15:43 Filmy

Kočičky2

18. listopadu 2007 v 15:36 Kočičky

Bengálská kočka

 Bengálská kočka VZNIK
Bengálka je kočka se vzhledem leoparda a povahou beránka. Toto plemeno vzniklo křížením divoce žijící kočky bengálské, která byla také označována jako asijský leopard cat, s evropskou domestikovanou tabby kočkou. Ke šlechtění byla použita řada plemen. Především egyptská mau a habešská kočka.

Bengálské kočky z CHS BondivalK prvnímu plánovanému chovatelskému programu křížení divoké kočky bengálské s evropskou domestikovanou black tabby došlo v USA ve státě Arizona paní Jean Sugden Millovou v roce 1965. Ovšem stalo se, že z toho spojení vznikli tzv. hybridi.Tato generace je označována jako F1. Tyto kočky měly fantasticky divokou kresbu, avšak zvířata byla plachá a kocouři neplodní. Kočky z F1 generace se pářily s evropskými kocoury a vznikla tak generace F2. Kočky z generace F2 byly spojeny s bengálskými nebo s evropskými kocoury a tak vznikla generace F3. U kocourů F2 a F3 byla pozorována neplodnost, takže další chov byl veden povětšinou jen potomstvem samičího pohlaví. Zvířata generace F1 a F3 byly zaregistrovány v plemenné knize, avšak vystaveny být nemohly. Teprve až zvířata z další generace F4 byla oficiálně uznána, dostaly rodokmeny a mohly se zúčastňovat výstav.

Je zajímavé, že jedinci z generace F2 a F3 mohou již mít velmi dobrou povahu. V USA je bengál považován za nejoblíbenější plemeno. Bengálská kočka je kontroverzní plemeno, poněvadž vzhledem k podílu divoké krve až 30% je až fascinující, že má tato kočka fantastickou povahu.

Bengálská kočka z CHS BondivalVZHLED
Bengálská kočka má dosti dlouhé, svalnaté a dobře vyvinuté tělo s těžkými kostmi. Zadní nohy jsou o něco delší než přední a tlapky jsou relativně velké a kulaté. Ocas je střední délky, pevný a na dotek zakulacený koneček, který je vždy černě zbarven. Klínovitá hlava je v poměru k tělu malá a je o něco delší než širší. Dosti malé uši jsou namířeny trochu dopředu, široce nasazené a nesmějí mít žádné štětinky. Nos je dlouhý a široký s lehkým prohnutím v místě, kde přechází v horní část lebky. Oči jsou velké, mandlovitého až kulatého tvaru. Velmi žádoucí jsou výrazné polštářky hmatových chlupů. Nápadně hustá srst je krátká až střední, hladce přilehlá a neobyčejně jemná a hedvábná.

Kresby:
tečkovaná - tečky musí zřetelně kontrastovat s barvou podkladu. Srst by měla vykazovat vždy tečky na břiše, zřetelné M na čele a kroužky kolem ocasu.

Bengálská kočka z CHS Bondivalmramorovaná - kresby je v hrubých rysech srovnatelná s mramorovanou kresbou např. orientální kočky, ale místo kulatých vzorů musí být naopak protažená do délky. Na břiše jsou také malé kulaté skvrnky, žádoucí je zřetelný kontrast a skvělá kresba.

POVAHA
Bengálky jsou zvědavé, aktivní kočky, které mají rády prostor. Jsou to vynikající lovci, kteří se s vervou pouští do hry a jen tak se nepodřídí klidnému a nepohodlnému životu. Mají velmi rády společnost jak jiných koček, tak i lidí, nesnášejí samotu. Milují vodu. Potřebují velký a silný škrábající kůl.

Psíci4

18. listopadu 2007 v 15:34 Psi
Dobrman
ObrazekZemě původu: Německo
Samostatné plemeno: 14. 2. 1994
Klasifikace F.C.I.: Skupina II - pinčové, knírači a molossové
Určení: Služební, pro policejní, hlídací a vojenskou službu pes
Historický přehled: Plemeno bylo vyšlechtěno v Německu, ve městě Anolda, v durynské oblasti na konci 19. století. O jeho vyšlechtění se zasloužil L. Doberman, výběrčí daní a majitel útulku pro psy. Projezdil celou zemi a hledal vhodné psy pro křížení, aby vyšlechtil vhodné plemeno hlídačů a obranářů. To se mu za pomoci přátel podařilo. Jako základ byl vzat agresivní a ostražitý Německý pinč a k němu byla přidána krev Rotvailera, možná i Manchesterského teriéra, a také možná Anglického chrta. Během krátké doby se mu podařilo vyšlechtit psa podle svých představ.
Charakteristika: Přilne však jen ke členům rodiny svého pána.
Povaha: Vyniká ostražitostí a nebojácností, je vynikající hlídač a obranář. Založením je Dobrman mírumilovný, přátelský, v rodině velmi přítulný a milující děti.
Tělo: Hlava je dlouhá s plochým temenem. Linie temena a nosu je ve stejné úrovni. U černo-pálených psů bývá čenich černý, u ostatních je v tónu barvy srsti. Hruď je mohutná, čtvercovitě vyvinutá, svalnatá, břicho je vtažené, záda přímá. Tlapy mohutné, kompaktní, paralelně postavené. Ocas je nasazen v úrovni hřbetu.
Barva: Černá, hnědá, modrá, plavá s rezavými odznaky nad očima, na nose, hrdle a ocase.
Velikost: Psi - 68 - 72 cm, feny - 63 - 68 cm
Doporučení: Dobré. Dobrman je populární plemeno vynikajících hlídačů a obranářů, který vyžaduje dobrý výcvik.
Francouzský dlouhosrstý ohař
ObrazekZemě původu: Francie
Samostatné plemeno: 24. 7. 1996
Klasifikace F.C.I.: Skupina VII - ohaři, přinášeči a slídiči
Určení: Lovecký pes a společník
Historický přehled: Francouzský dlouhosrstý ohař byl vyšlechtěn ve Francii v 18. století. Je potomkem ohařů známých a popsaných Gastonem Febusem již za středověku. Tento pes byl tím, kdo stál na počátku vzniku různých druhů loveckých psů. Selekcí a šlechtěním se rozvinul do elegantního a atletického psa, dnes již pevného a odhodlaného, vynikajícího ve všech pracovních zkouškách. Vznikl ze středověkého kokrpaněla, později k němu byla přimíchána anglická krev. Počátkem 20. století plemeno téměř vyhynulo, francouzský šlechtitel psů Artur Enu však toto plemeno oživil. Francouzský dlouhosrstý ohař byl poprvé vystavován v Paříži v roce 1904, a v následujícím roce byl přijat jeho standard. Toto plemeno se rozšiřuje nejen ve Francii, ale také v dalších zemích Evropy, v USA i v Kanadě.
Charakteristika: S jeho výcvikem nebývají problémy. Je všestranně nadaný: dělá stojky a přináší úlovky. Francouzský dlouhosrstý ohař je neúnavný, vytrvalý a oddaný společník. Občas však bývá urážlivý a potřebuje laskavé jednání.
Povaha: Francouzský dlouhosrstý ohař je chytrý a laskavý, živý a veselý, avšak neúnavný pes. Je přátelský a milý také k dětem, svému pánovi je zcela oddaný.
Tělo: Francouzský dlouhosrstý ohař je urostlý, kompaktní a energický pes, dostatečně tělesně vyvinutý, více podobný setru, než španělu. Výčka v kohoutku je 55 až 61 cm, hmotnost 25 až 30 kg. Hlava je široká, s hranatou prodlouženou čenichovou partií a výrazným stopem. Oči jsou velké, v temně nebo světle-hnědém zbarvemí, s inteligentním a živým výrazem. Čenich nosu je hranatý a tmavý v barvě zbarvení psa. Uši jsou dostatečně dlouhé, zavěšené, porostlé dlouhou hedvábnou srstí. Ocas je tlustý, nasazený pod linií hřbetu, v akci nesený vodorovně. Hrudník je hluboký, ale ne příliš široký. Srst má hladkou, hedvábnou a kratší, je těsně přiléhající a hustá, ne však příliš bohatá nebo zvlněná. Na končetinách a na hrudi je bohatší, na hrudi vytváří výčesky.
Barva: Jakákoliv, jednobarevní psi však kromě malé hvězdičky na hrudi nesmějí mít na těle bílou barvu. Nejběžnější je barva černá, zlatá a červená, existují však i psi strakatí, bílí, černo-třísloví, oranžovo-bílí, hnědo-bílí, bílo-černí, trojbarevní, bílí s tečkami v libovolném nebo předepsaném zbarvení.
Velikost: Psi - 56 - 61 cm, feny - 55 - 59 cm
Doporučení: Velmi vřelé. Francouzský dlouhosrstý ohař je urostlý, kompaktní, energický, dostatečně tělesně vyvinutý pes, který však potřebuje pevnou ruku a dobrý výcvik.

Novoskotský retrívr (Nova Scotia DUck Tolling Retriever)
ObrazekZemě původu: Nové skotsko
Klasifikace F.C.I.: Skupina VIII - retrívři, slídiči a vodní psi
Určení: Dříve lovecký pes, dnes spíše společník
Historický přehled: Plemeno bylo vyšlechtěno v 19.stolení kanadskými lovci k útočnému honu. Původně pochází z Nového Skotska. Pes se vyznačuje vylákáním útoku nacházející se zvěře frontálním manévrem, které následně ukrytí lovci postříleli a psi tyto úlovky lovcům přinášeli.
Charakteristika: Miluje strávit celý den ve společnosti lidí, s upřednostněním hrát si se svým pánem. Je to domácí miláček.
Povaha: Novoskotský retrívr je veselý, život milující pes, trochu melancholického vzezření.
Tělo: Jde o plemeno loveckých přátelských psů. Novoskotský retriver je svalnatý, pevný pes středně velký. Hlava je klínovitého tvaru s širokou lebkou, krásných tvarů. Hruď je hluboká, široce rozvinutá. Oči nevelké, světle žluté. Uši vysoko posazené, visící, libovolně silné, vhodné pro velice časté plavání psa ve vodě.
Barva: Rezavě červená se světlejšími ozdobnými vlasy
Velikost: Psi - 48 - 51 cm, feny - 17 - 20 cm
Doporučení: Velmi vřelé. Novoskotský retrívr je miláček celé rodiny, přítulný, hravý a aktivní.
Barbet ObrazekZemě původu: Francie
Samostatné plemeno: 8. 7. 1999
Klasifikace F.C.I.: Skupina VIII - retrívři, slídiči a vodní psi
Určení: Aportér z vody, lovecký pes a společník
Historický přehled: Barbet je velmi starodávné plemeno, známé již ze 14. století, které se po celá staletí téměř nezměnilo. Barbet je jedním z nejstarších francouzských plemen, jeho původ však není zcela jasný. Říká se, že vznikl ze středověkých vodních psů, pudla, ale i dlouhosrstých ovčáků (Briarda, Bearded kolie apod.), o čemž svědčí mnohé odkazy o nich a kresby ve starých knihách.
Charakteristika: Barbet miluje vodu a je specialistou na vodní práce a lov vodních ptáků, nevadí mu ani kopání v ledové vodě. Je naučen přinášet postřelenou zvěř. Díky své rozhodnosti, loveckému instinktu a schopnostech v aportování, bývá Barbet lovci i na zemi vynikajícím pomocníkem. Svému pánovi je velice oddaný, je také výborným společníkem.
Povaha: Barbet je velice temperamentní, není však agresivní, ani nervózní. Je to povolný, vyrovnaný, přívětivý, učenlivý a poslušný pes.
Tělo: Barbet má vodě vzdornou, typickou, tzv."ovčí srst", díky které se ve vodě krásně pohybuje. Barbet velice připomíná současného pudla, který dlouho nebyl stříhán. Současné výstavní Barbety se také podle vzoru pudla stříhají. Předpokládáme, že předci Barbeta byli také kadeřavý Bišonek a někteří ovčáci. Barbet je středně velký, pes má v kohoutku 58 cm, fena má v kohoutku 53 cm, hmotnost se pohybuje v rozmezí 15 až 25 kg. Má delší, huňatou, plstnatou a zvlněnou srst, která může tvořit lokny, provázky a zplstnatělá místa a pokrývá celý povrch těla. Takovýto "kožich" Barbeta dobře ochraňuje od špatného počasí a studené vody. Zbarvení je: čistě černé, šedé, hnědé, rezavé, plavé, bílé nebo promísené, se znaky nebo bez, často bývají i smíšené. Silné, okrouhlé tlapy jsou velice dobře přizpůsobeny pro pohyb ve vodě.
Barva: Černá, šedá, kaštanově hnědá, srnčí červená, písková, bílá nebo strakatá. Všechny odstíny srnčí červené jsou dovoleny.
Velikost: Psi - min. 58 cm, feny - min. 53 cm
Doporučení: Velké. Barbet je velice temperamentní, není však agresivní, ani nervózní. Je to povolný, vyrovnaný, přívětivý, učenlivý a poslušný pes.
Český fousek
ObrazekZemě původu: ČR
Samostatné plemeno: 21. 5. 1963
Klasifikace F.C.I.: Skupina VII - ohaři, přinašeči a slídiči
Určení: Dříve lovecký pes, dnes spíše vystavování zvěře a společník
Historický přehled: Český fousek byl vyšlechtěn v polovině 19.století v Česku a již od počátku zde sklízel ohromnou popularitu. Český fousek v sobě nosí krev německých hrubosrstých a krátkosrstých ohařů, která mu byla doplněna s postupem času, jak se český fousek formoval. Standard byl přijatý na konci 19. století. Český fousek je oblíben nejen v Česku, ale také za hranicemi.
Charakteristika: Český fousek si rád dopřává odpočinek v útulném rohu místnosti.
Povaha: Chová se přítulně, je velice klidný a poslušný, přitom však inteligentní, aktivní a houževnatý.
Tělo: Český fousek je plemenem loveckých přátelských psů. Je to vysoký pes, s dobře vyvinutými svaly, s dlouhýma nohama i hrudníkem a silným krkem. Oči jsou tmavé, s chytrým a pozorným pohledem. Na čumáku jsou nevelká obočí, kníry a fousy na bradě. Uši jsou posazené nad linií očí. Ocas se dříve kupíroval.
Barva: Barva je tmavě grošovaná, s hnědými skvrnami nebo bez nich, hnědé se známkami či tečkami na hrudi a dolní části končetin nebo hnědé bez jakýchkoliv známek.
Velikost: Psi - 60 - 66 cm, feny - 58 - 62 cm
*Srst: Srst Českého fouska se zkládá ze tří druhů srsti. Podsrstí je hebké a husté, dlouhé asi 1,5 cm. Zamezuje pronikání vlhkosti na kůži a během léta se téměř úplně ztrácí. Krycí srst je dlouhá 3 až 4 cm, je na omak vhodně hrubá a drsná a dobře přiléhající. A pesíky, dlouhé 5 až 7 cm, obzvláště hrubé a štětinaté, vyrůstající na slabinách, plecích a hrudi. Český fousek má zvýrazněné kníry, bradku a obočí.
Doporučení: Dobré. Český fousek je velice klidný, přítulný a poslušný, přitom však inteligentní, aktivní a houževnatý pes, který však vyžaduje pevnou ruku a pravidelné dlouhé procházky.
Čivava
ObrazekZemě původu: Mexiko
Samostatné plemeno: 24. 3. 2004
Klasifikace F.C.I.: Skupina IX - společenská plemena a toy
Určení: Společník
Historický přehled:Čivava je považován za nejmenšího čistokrevného psa na světě. Svým jménem nese název největšího státu Mexika - Chihuahua.Předpokládá se, že tito malí pejsci žili v dávných dobách divočině a byli obdivováni již Aztéky. Až v 9. století v době Toltecké civilizace byli chyceni, domestifikováni a šířeni místními obyvateli. Představitel tohoto malého pejska - hračky, nazvaný Techichi, který žil ve městě Tula, sloužil jako vzor ke zdobení místní městské architektury. Tyto sošky jsou dnešní Čivavě velmi podobné. V Evropě získala Čivava oblibu zejména díky italské zpěvačce Adelaine Patti, které v roce 1890 prezident Mexika věnoval tohoto malého pejska, ukrytého v kytici květů. Dalším známým příznivcem Čivavy byl Ksavy Kjuga, ředitel tanečního souboru, populárního ve 40. letech 20. století, který s malou čivavou v podpaždí často dirigoval. V současné době využívají specialisté, kteří se zabývají chovem Čivavy, také odebírání psů amerického původu.
Charakteristika: Je velice oddaná svým chovatelům, přesto však nadmíru smělá. Dává přednost společnosti psů i lidí. Pokud ji dráždíte, může pokousat Vás i Vaše dítě. V základě je však Čivava nádherným společníkem a nenahraditelným přítelem pro milovníky maličkých psů.
Povaha: Čivava je rychlý, velmi odvážný, živý a pohotový pes.
Tělo: Tělo má kompaktní, dobře stavěné, s jen mírně značeným kohoutkem. Záda jsou krátká a jemná. Hrudník je široký, hloubkou dosahuje až k loktům.
Barva: Všechny povolené barvy
*Srst: Čivava má 2 druhy srsti:
1.)krátko-srsté: Srst je krátká, všude po těle těsně přiléhající. Pokud zde existuje podsrstí, je srst poněkud delší. Řídká srst na krku a břiše je povolena. Je mírně delší na krku a ocasu, kratší v obličeji a na uších. Srst je lesklá, její struktura je měkká. Bezsrstí psi nejsou tolerovaní.
2.)dlouho-srsté: Srst by měěla být jemná a hedvábná, hladká nebo mírně zvlněná. Požadované je ne příliš husté podsrstí. Srst je delší, na uších, krku, zádi, na zadní straně zadních i předních noh, na tlapkách a na ocase. Psi s dlouhou vlající srstí nejsou akceptováni. Zbarvení je přípustné všech barev, ve všech možných odstínech. Velikost:15 až 23 cm
Doporučení: Velké. Čivava je rychlý, odvážný, živý a pohotový pes, s velikým srdíčkem. Je velice oddaná svým chovatelům, přesto však nadmíru smělá. Čivava je nejmenší pejsek na světě Sibiřský husky
ObrazekZemě původu: Není přesně známa, ale nejspíš Aljaška
Samostatné plemeno: 2. 2. 1995
Klasifikace F.C.I.: Skupina V - špicové a primitivní tipy
Určení: Pracovní pes
Historický přehled: Tažní psi, známí již od nejstarších dob, vyskytující se v různých oblastech. Stali se základem jednotlivých plemen severských psů. V severovýchodní Asii Čukčové chovali sibiřské tažné lajky, z nichž hasky pocházejí. Jsou to silní, odolní tažní psi a vynikající pomocníci při lovu. V 19. století se hasky dostali na Aljašku, kde sloužili jako základní dopravní prostředek. Za druhé světové války byli používáni pro pátrací a záchrannou službu. Oblíbené jsou také závody spřežení těchto psů.
Tělo: Rovný a silný hřbet s hřbetní linií vodorovnou od kohoutku k zádi. Je středně dlouhý, ani kapří, ani měkký z důvodu přílišné délky. Pevná a suchá bedra, užší než hrudní koš s mírným zvýšením spodním linie. Hluboký a silný hrudník, ne však příliš široký, s nejnižším bodem přesně za a v úrovni loktů. Od páteře dobře klenutá žebra, avšak plochá na bocích, aby umožnila plynulost pohybu. Směrem od páteře skloněná dozadu záď, avšak nikdy ne příkře, aby omezila odraz zadních končetin.
Charakteristika: Pes střední velikosti, s krásnou stavbou těla a vynikající rychlostí pohybu.
Povaha: Věrný a vstřícný kamarád, rád si hraje s dětmi. S člověkem se přátelí již od pradávna a vždy je ochotný mu při práci pomoci.
Barva: Jsou povoleny všechny barvy od černé až po čistě bílou. Varieta kreseb na hlavě je běžná, včetně mnoha překvapujících vzorů, které nejsou k vidění u jiných plemen psů.
Velikost: Psi - 53,5 - 60 cm, feny - 50,5 - 56 cm
Doporučení: Velké. Sibiřský husky je tažný pes, známý již od nejstarších dob. Je to věrný a vstřícný kamarád, rád si hraje s dětmi.
Kavalír king Charles španěl
ObrazekZemě původu: Velká Británie
Samostatné plemeno: 24. 6. 1987
Klasifikace F.C.I.: Skupina IX - společenská plemena a toy
Určení: Společenský pes
Historický přehled: Kavalír king Charles španěl byl oblíbeným plemenem již na anglickém dvože a mezi šlechtici. Toto plemeno měl např. král Jindřich VIII. (1509 - 1547) nebo ho měla též Alžběta I. (1558 - 1603). V té době již začínal být pokojový pes a společník dam, které ho využívaly k hrám a laškováním. Tehdy bylo plemeno jen u šlechticů, bylo znakem bohatství a moci.
Charakteristika: Bez sklonů k agresivitě či nerbozitě pes, který se snaží zavděčit pánovi.
Povaha: Aktivní, půvabný, dobře vyvážený, jemného výrazu, zábavný, přítulný, laskavý, smělý, nebojácný, živý, přátelský, nevázaný, přítulný a nevtíravý pes.
Tělo: Krátce vázané tělo, záda v linii, umírněná hruď, rovný hřbet a středně hluboký, prostorný hrudník.
Barva: Černo-tříslové - havranní černé, jasné, s tříslovým značením nad očima, na lících, uvnitř uší, na končetinách a spodní straně ocasu
Rubínově červené - celé zbarvení je v jednobarevném sytém červeném zbarvení, ideální je mahagonové
Bílo-červené - bohaté kaštanové značení je na perlově bílém základě dobře roztroušené
Trojbarevné - černé a bílé zbarvení by mělo být rovnoměrně rozložené. Tříslová značení jsou nad očima, na lících, na vnitřní straně končetin a spodní straně ocasu. Na čele je bílá lysinka, bílé zbarvení by mělo být čisté.
Velikost: 31 - 33 cm
Doporučení: Velké. Kavalír king Charles španěl je ideální společník, živý, přítulný a aktivní pes, veselý a učenlivý, který své nejbližší zahrne svou obrovskou láskou.

Křečci,křečíci1

18. listopadu 2007 v 13:01 Křečci a Křečíci
DruhVzhled / popisFoto
křeček zlatý: divoce zbarvený
délka ocásku: 1-1,5cm
délka těla: 16-19cm
Obrazek
křeček zlatý skvrnitýmá většinou asymetricky umístěnou skvrnitou kresbu v divokém zbarvení, béžové, hnědé, šedé nebo černé barvěnemám
křeček zlatý albinobílá srst s tmavšími odznaky na nose, uších, ocase, nožičkách-tmavočervené očí-drobnější než divoce zbarvený křeček zlatýnemám
křeček zlatý béžově(krémově) zbarvenýstejnosměrné béžové zbarvení, spodní část je o něco světlejšíObrazek
křeček medvědí(saténový)jak krátkosratý, tak dlouhosrstý-má hedvábně lesklou srst podobnou plyši-je menší než divice zbarvený křeček zlatý
křeček zlatý dlouhosrtý(angorský/ US teddy)
hmotnost: 80-160g
pohl.zralost: od 28.dne
březost: asi 16 dní
počet mláďat: 5-10
křečík džungarský
délka těla: 8-10 cm
hmotnost: 35-45g
pohl.zralost: od 28.dne
březost: asi 21 dní
počet mláďat: 2-10
Obrazek
křečík čínský
délka těla: 10-12
hmotnost:30-45g
pohl.zralost: cca od 28.dne
březost: asi 21 dní
počet mláďat: 2-12
křečík robovského
délka těla: 7-9 cm
hmotnost:25-35g
pohl.zralost: cca od 35.dne
březost: asi 21 dní
počet mláďat: 1-7
Obrazek
křečík Campbellův
délka těla: 8-9,5cm
hmotnost: 35-50g
pohl.zralost: od 28.dne
březost: 28 dní
počet mláďat: 1-6


obrázky witch

18. listopadu 2007 v 12:17 obrázky Witch
Kde je asi Corny??
později dodám další

Jak se kreslí Simpsnovi

18. listopadu 2007 v 12:10
//<![CDATA[ //]]>

Snoopy

18. listopadu 2007 v 12:04 Snoopy
//<![CDATA[ //]]>

Keira Knightley fotky a něco málo oní

18. listopadu 2007 v 11:40 Keira Knightley
Jméno
Keira Knightley

Místo narození

Teddington, Londýn, Anglie, Velká Británie

Datum narození26. března 1985 (Beran)
22 let

Kam si napsat o autogram

Keira Knightley
c/o PFD - Lindy King
Drury House
34-43 Russell Street
London WC2B 5HA
United Kingdom
//<![CDATA[ //]]> //<![CDATA[ //]]>